Od Tatier k Dunaju

Autor: Kristína Jakubičková | 16.8.2015 o 21:21 | Karma článku: 1,44 | Prečítané:  338x

Dnes som sa zúčastnila behu Od Tatier k Dunaju ako dobrovoľníčka. Tento blog môj dnešný "využívam" ako digestívum, aby mi pomohol stráviť bohatosť zážitkov.   

Osem hodín ráno, pokojná atmosféra, mesto vymreté, vo vzduchu je ešte cítiť sviežosť nočnej búrky a ja futašujem na MHD s cieľom jasným: dostať sa na Tyršovo nábrežie. Odhodlala som sa, že sa budem realizovať ako dobrovoľníčka a trošku vypomôžem s realizáciou bežeckého eventu. Tak hurá do toho!

 Zhadzujem veci a rovno vešať reklamné pútače. Reklamnému smogu sa nevyhnete ani na bežeckom podujatí, skôr naopak. Zo všetkých strán na vás útočia všakovaké logá a upútavky na rôzne firmy.

Zmysly sa búria nepozornosťou voči tomuto druhu podnetu.

Čoby, to si myslíte len vy! Existuje aj podprahové vnímanie a to je presne to, čo sa deje v tomto prípade. Vnímate názvy tých firiem a spoločností a ani si toho nie ste plne vedomí! Nemôžete sa tomu brániť, a tak sa vám zahrýzajú do podvedomia. Vidíte ich pred očami ešte dlho po tom, čo sa vrátite domov. Ako ja teraz v tejto chvíli.

Ale o inom som chcela. Aha! Po rozvešiavaní pútačov prichádza na rad "obľúbené" zbieranie odpadkov. Každý dobrovoľník sa tým musí prehrýzť, a tak aj ja krotko beriem do rúk vrece na smeti a zbieram jeden humus za druhým... Slovač, nože sa uvedomme a nešpiňme si tak tú našu prírodu!!! Tých plastových a sklenených fliaš, čo som našla, no hanba!

Keď odpadky trošku "vyklidili prostor", vrhli sme sa na medaily. Teda nie, že by sme si ich my dobrovoľníci všetky pobrali, práve naopak, dali sme sa ich rozdávať pribehnuvším pretekárom.

Čas plynul len veľmi lenivo. Do cieľa dorazila prvá bežecko-cyklistická dvojica pretekárov. Zosypala sa na nich spŕška gratulácií a dobrovoľníci sme ich "atakovali" účastníckymi medailami. Potom sa v cieli dlho nedialo takmer nič. Fotografi, dobrovoľníci, diváci, zvedaví prišelci čakali na bežcov a asi dve hodiny sa nikto neobjavil. Po niečo vyše dvoch hodinách už však úspešný finišéri behu prichádzali v jednej vlne za druhou a zásoby účastníckych medailí sa počali stenčovať...

Odišla som predčasne a je mi ľúto, že som neostala až dokonca, no niečo (veľa) som si predsa odniesla: jedinečný zážitok z priateľsky úsmevnej atmosféry.

Rada sa zúčastňujem bežeckých podujatí. Pýtate sa prečo? Tam vás ovanie tímový duch a eufória víťazstva samého nad sebou, ktorú môžete odčítať z tváre každého bežca.         

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Křetínský: Desím sa, aby napätie v koalícii neohrozilo Slovensko

Prevážil podľa mňa konsenzus, že problematika je natoľko zložitá, že politická reprezentácia nie je schopná objektívne vyhodnotiť, čo by sa jednotlivým klientom stalo.

PLUS

Nespávajú, aby mohli prekladať titulky. Zadarmo a za pár hodín

I love you, povie filmová postava a v titulkoch sa objaví: Ja láska vy.

DOMOV

Bývalý minister práce Mihál odchádza z SaS, pre postoje Sulíka

Mihál nesúhlasí s postojmi Sulíka.


Už ste čítali?