Z nespokojnej ustráchanej superštíhlej aby bola uvoľnená plná žena

Autor: Kristína Jakubičková | 1.8.2016 o 17:06 | Karma článku: 2,76 | Prečítané:  304x

Mám sen. Mojím snom je uvoľniť z môjho vnútra to, čo som v ňom roky väznila a pomôcť tak aj ďalším. Vstaneme z popola ako bájny vták fénix a budeme viesť plnohodnotný život!

Chudá, problémový vzťah k jedlu. A potom prišla TÁ a všetko ešte viac skomplikovala. Zabudla, aký život žila pred ŇOU. Padla tak, že tá duševná bolesť ju sprevádza doteraz. Opustila všetkých, i samu seba.

Chodím s naširoko otvorenými očami a vidím realitu - množstvo dievčat, žien, zviazaných do konfekčných miniveľkostí trápiacich sa diétami a cvičením. Žijú v sebaklame, že robia niečo pre svoje zdravie, že sú viac ako ostatní "priemerní" ľudia. Rešpektujú rigidné zákony vlastnej mysle. Plieskajú bičom nad svojimi telami a dušami.

Tie strápené pohľady, telá zošúverené od hladu a strádania, pohŕdavé tváre závidiace jedlo.. desia a prenasledujú!

Dievčatá, ženy, prebuďme sa k životu! Ničíme si vzťahy, životy, sme chodiace produkty-obete tejto doby. Kvôli váhe, estetike, chorobnému konštruktu robotickej dokonalosti tela. Ani miligram tuku, čo najnižšia váha alebo aspoň kontrola váhy, panický strach z priberania. Toto z nás niektorých ostalo. Čím viac tomu podliehame, tým menej sme sebou. Mizneme z tohto sveta, ba strácame sa aj ľuďom v našom okolí. Prestávajú nás vnímať, agresori po nás šliapu a robia si z nás boxovacie vrecia na ventiláciu svojej frustrácie. A my nemáme energiu sa ani len obrániť.

Netúžite s tým už nadobro skoncovať? Lebo ja áno a som ochotná pre to urobiť čokoľvek! Dievčatá, zastavme to! Ja už nechcem byť vyhasnutá svieca, ktorá sa trápi pre každý pribudnutý miligram tuku na tele. Po každom jedle strach, že koľko zas priberiem.

Občas sa cítim bezmocná a uväznená. Cítite to podobne, však? Ale viete, čo? My máme kľúč k vyslobodeniu samých seba! Je skrytý v našich vnútrach, no my ho neustále odhadzujeme. Tým kľúčom je stať sa tým, čoho sa najviac obávame! To jediné nám môže priniesť pokoj a vyslobodiť nás z diktátu našich myslí.

Pozrime sa okolo seba. Koľko ľudí spokojne žije s plnou postavou? Že vedci povedali, že obezita je nebezpečná? Telo sa dokáže vyrovnať aj s vyššou váhou. Plnší ľudia sú akurát vnímaní ako väčšia hrozba pre tých slabších. Preto si tí slabší vymysleli diktát diét a cvičenia, aby z plnoštíhlych urobili to, čím sú oni sami - vyhasnutých ľudí, ktorí sa konštantne na všetko sťažujú a nedostatok vlastnej telesnosti nahrádzajú premúdrelým pseudointelektuálskym filozofovaním a falošnou strnulou veselosťou, lichotením a úslužnosťou.

Ženy, dievčatá, v každej z nás je láskavá, usmievavá, slobodná, nefalšovane veselá, spokojná, vyrovnaná, nezávislá, tvorivá plná žienka. Poďme ju nájsť! Kto sa na túto misiu so mnou podujme?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Zdanenie bitcoinu, menej výhodné sporenie. Čo chystá Kažimír

Zdania obchody, keď spotrebiteľ platí za tovar kryptomenami a stavebné sporenie bude ešte menej výhodné.

SVET

Vražda v Kosove ako rozbuška, Srbsko môže stratiť viac

Zabitie politika zo srbskej menšiny môže oddialiť zbližovanie Srbska s Úniou.

SVET

Babiš nedostal dôveru, vládnuť môže roky. Čo čaká Česko?

Český premiér vedel, že hlasovanie o dôvere prehrá.


Už ste čítali?