Fenomén štíhlej lane

Autor: Kristína Jakubičková | 9.8.2016 o 21:41 | Karma článku: 3,06 | Prečítané:  301x

Začiatkom tohto týždňa som zazrela v Bratislave nevídaný jav - štíhla laň majestátne stála a neisto hľadela do diaľky. V jej pohľade sa zračil des a pôsobila stratene. Väčšina žien, ktoré stretávam, na mňa pôsobia podobným dojmom. 

Doba ideálnych postáv, kedy sa každý deň objaví nová diéta, ktorá zaručene bude tým revolučným spôsobom zbavenia sa kilogramov, cestou k ideálnej váhe a v dôsledku toho aj k spokojnosti či osobnému šťastiu.

Po uliciach sa pohybujú kŕdle štíhlych tiel žien - smutných lačných obetí tejto doby.

Je to telo, len telo a telo je iba obal duše.

Ten obal skrýva charakteristiku krehkej splašenej lane. Neistota každodenného žitia sa zračí v oknách do ich duší. Pôsobia stratene a poplašene pobehujú z miesta na miesto. Nedokážu chvíľu postáť, pokojne spočinúť v tichu chvíle. Neustále naháňajú nové stimuly, ich zmysly sa chcú zdá sa sýtiť, no pritom všetko ich snaženie zrkadlí ich obrovský vnútorný hlad a prázdnotu.

Môže nedostatok živín či už telesnej hmoty alebo absencia démonizovaného telesného tuku spôsobiť také závažné dôsledky? Môže, a ešte omnoho viac. 

Výrazne klesá kvalita života, objavuje sa nesústredenosť, napätie, únava, chaotickosť, neschopnosť dokončiť rozpracované veci do konca a často aj povrchnosť. 

Veď aj taká laň sa iba ľahučko dotkne trávy, keď ňou beží. V ľahkosti a elegancii spočíva jej krása.

Vznáša sa v dimenzii telesnej dokonalosti a pritom často krát aj ona pociťuje nespokojnosť, lebo bojuje s nenávisťou k vlastnému telu či so závisťou voči tým ešte štíhlejším.

Maska lane je tesná, omína a jej nasadením žena šťastie nikdy nezíska. Bude sa len topiť v stoke "zaručene fungujúcich diét" či "nových zábavných spôsobov tvarovania postavy". Okrem toho sa nikdy nemôže stať výnimočnou, pretože podobných chodí po svete nespočetne veľa.

Môže však urobiť to, že sa rozhodne nepotláčať svoju prirodzenú ženskosť v podobe mäkkých či dokonca kyprých telesných proporcií. Urobí sa nepočujúcou k vyhláseniam žien z blízkeho okolia, ktoré sa vzťahujú k diétam, chudnutiu či excesívnemu cvičeniu. Ak bude mať dosť vnútornej sily a odhodlania, môže zájsť dokonca až tak ďaleko, že bude na svoju odlišnosť hrdá, čo znamená, že si svoj nárast váhy či zväčšujúce sa "inkriminované partie" ženského tela začne užívať. Tak sa najspoľahlivejšie nestane obeťou fenoménu štíhlej lane.         

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Učiteľka v škôlke mala žltačku a chodila do práce. Rodičia o tom nevedeli

V pondelok bude Miestny úrad vo Vajnoroch, ktorý je zriaďovateľom škôlky skúmať , prečo o žltačke neinformovala rodičov.

SVET

Hlavné centrum džihádistov? Je hneď za hranicou

Viedeň sa stala bránou radikálov, ktorí cestovali do Sýrie aj Iraku.


Už ste čítali?