Ako sa "plnka" vybrala na Pezinskú babu bicyklom

Autor: Kristína Jakubičková | 15.10.2016 o 19:55 | Karma článku: 2,43 | Prečítané:  250x

Som plnka,žena plných tvarov.Občas si však dávam výzvy. Posúvam svoje hranice,aby som poznala.Čo priniesla dnešná výprava?

Prepadla ma kancelárska nuda.Z tohto stavu často vznikajú nečakané nápady. Tento vo mne dozrieval už dlhší čas.

Dnes som sa teda odhodlala prekročiť sféru komfortu a pohodlnosti.Ráno bolo jesenne mrazivé,až tuhli netrénované údy.To však odhodlanie nezlomilo.Cesta sa zastrájala prudko stúpajúcim sklonom a čelo mi chladili potôčky potu. Kancelárska diagnóza sa nezaprie,a tak sa intervaly medzi nádychom a výdychom priepastne skracovali.Cesta bola lemovaná zaujímavými fenoménami náhodných stretnutí.Najviac mnou vnútorne pohla vidina rachiticky vychudnutého behača ultra vzdialeností. Bol desivo inšpiratívny aj keď odstrašujúci. Nohy mal hrúbky môjho zápästia.Jeho telesná škrupinka sa behavo niesla priestorom. Au,ozvali sa kríže skúšané tiažou váhy môjho tela.Musela som zosadnúť,lebo príliš lipnem na stave bez zranenia pádom. Extrémy terénu sa pravidelne striedali a únava narastala. Našťastie už som nebola ďaleko od cieľa. Z centra Bratislavy som na Pezinskú babu na vlastný pohon dorazila za slušné 3 hodky.

Na čo nečakané som pri prekračovaní svojej sféry komfortu prišla?Že ľudia športujú,aby mali ospravedlnenie. Šport je vysoko egoisticko-narcisticky zameraná činnosť,ktorá vedie k pocitu osamelosti. Áno,je správne zušľachťovať sa.Športom sa to nedeje,pretože tam ide úplne do úzadia sociálny rozmer (v popredí je telesný výkon a postreh) a tiež intelektuálne-spirituálny rozmer v prospech telesného.Človek pri športe "odhadzuje" kus seba.Strata je vždy strata,hoci by to aj boli "nadbytočné" kilá. Šport je v podstate únikom pred realitou.Utekáme pred napätím vo vzťahoch,pred sociálnym tlakom a podliehame predstave,že máme byť iní,ako sme.To je akoby sme odmietali samých seba.Prekračujeme a posúvame svoje hranice.Len viac zneistieme a necháme druhých,aby ich narúšali tiež.Kedy dospejeme do štádia dokonalého šťastia a spokojnosti?Keď nadobudneme sebaistotu,že neexistuje dôvod,aby sme sa menili.Mne dnešná výprava pomohla učiniť dôležitý krok späť na tejto ceste sebaprijatia.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Súdy v Trenčíne odmietajú riešiť Galkovu kauzu odpočúvania

Obžaloba na bývalého šéfa Vojenského obranného spravodajstva Pavla Brychtu leží na súde od februára 2016. Najvyšší súd mu teraz prikázal konať.

KOMENTÁRE

Česi mieria do čiernej diery Európy. Všetko pre korunu

Je možné, že šanca ľahkého vstupu do eurozóny zmizne.

AUTO

Anketa o Svetové auto roka 2018 sa ponesie v znamení SUV

Posledný ročník vyhral Jaguar F-Pace.


Už ste čítali?